Danimarkalı Bitcoin milyarderi, Danimarkalı bir buz hokeyi kulübüyle sponsorluk anlaşması imzaladı ve bir hokey oyuncusu Bitcoin ile maaşını alacak ilk kişi olacak. Takımın maçlarını oynadığı stadın ismi Bitcoin Arena olarak değiştirilecek.İsviçre kripto para borsası çarşamba günü bu haberi doğruladı, Bitcoin Suisse’den Niklas Nikolajsen, önceki sponsor olan Bitcoin dostu Saxo Privatbank’ın yerine Rungsted Seier Capital ile üç yıllık bir anlaşma yaptı.

Basın açıklamasında: 

“Sponsor, 27 Aralık 2017’de bir gala etkinliği ve maç ile başlayacak 3 yıllık bir sözleşmedir. Bu tarihten itibaren Rungsted Arena’ya Bitcoin Arena adı verilecektir.”

Bitcoin Suisse devraldığında kripto para ATM’lerini fiziksel bir Bitcoin merkezi ile birlikte kurmayı planlıyor. Ayrıca en iyi hokey oyuncusu Bitcoin ile maaş alacak.

“En iyi Rungsted oyuncusu Nikolaj Rosenthal, Danish Kroner’daki geleneksel maaş ödemelerinde geçiş öncülüğünü yapacak ve tamamen profesyonel oyun sporcuları olarak bitcoin ile maaş alacak ve profesyonel spor dünyasının içinde ve dışında olacak diğer profesyonellerin önünü açacak.” açıklamasında bulundu.


Bitcoin’in ilk premier ligi
Bitcoin’in profesyonel spora girmesi, son yıllarda ortaya çıkmış olan online bahis kanallarının sayısının altına düştü.
Bu sponsorluk anlaşması, CBOE borsasında listelenmesi ve CME borsasında yarından itibaren Bitcoin’in listelenecek olması BTC’de fiyat artışına neden oldu. Pazar günü gün içerisinde Bitcoin 20.000 doları aşarak yeni rekorunu kırdı.
Bitcoin Suisse;

“Bir kripto para finans şirketinin ulusal bir birinci lig profesyonel spor takımına sponsorluğunu ilk kez kazandıracağını” söyledi.

KAYNAK:kriptoparahaber.com