Son zamanın en çok tercih edilen sanal para birimlerinden biri olarak Bitcoin yer alıyor. Dünyanın en çok kazandıran birimlerinden biri olarak ortaya çıkan Bitcoin ile kısa süre zarfında kazanç elde etmeyi başarırsınız.  Eylül ayının ilk gününe bakıldığında Bitcoini rekor kıran bir artış göstermiş olduğunu gördük. İlk kez 4.800 doları aşması doğal olarak bir şaşkınlık yarattı. Ayrıca Bitcoin Eylül ayı itibariyle yüzde 3,05 artışla 4.819 dolardan işlem görmeye başladı. En büyük sanal birimden biri olarak bilinen mi Eteryum ise yüzde 1,92 artışla 394 dolar seviyesine ulaşmayı başarmıştır. Dijital para birimlerine talep her geçen gün artık daha fazla artma başlıyor. Onlardan birisi olarak ise Bitcoin yer alıyor. Her ne kadar çoğu kişiler tarafından bu tür sanal birimlerinin riskli olduğu düşünülsede,  güvenli sanal ağın tüm beklenenleri şaşırttığını söylemek isteriz.

Yatırımcısına yüksek oranda kazanç sağlamaya devam eden Bitcoin Eylül ayına tarihi bir rekor ile giriş yapma başarısına sahip oldu. Yılbaşından bu yana yatırımcısına ise tam tamına  yüzde 390 kazandırma desteğini koymuş bulunmaktadır.

 Günlük kulanımları yanı sıra uzun vadee yatırım yapabilmeniz adınada artık başvurulması gereken yollardan birisi de Bitcoine başvurmanız olacaktır. Bitcoin kullanıcıların ilk olarak ise kendilerine cüzdanlarını açmaları gerekir. Fakat bu cüzdanlarında mutlaka belirli periyot aralığı içerisinde yenilenmesi gerekir. Bitcoin cüzdanlarının da mutlaka şifrelenmesi gerekir. Ara sıra Bitcoin ile ilgili güncellemelerinizi yapmanız sizin adınıza daha mantıklı olacaktır. . Bitcoin yazılımızı güncellemeye başlayarak güvenlik açıklarınızı ortadan kaldırmaya başlayabilirsiniz.  Bitcoin hesabınızı güvende tutmanız adına güncelleştirmelerinizi yapmanız gerekir. Bitcoin Eylül ayında da artık değer kaybetmediği gibi tam aksine değerini de daha fazla arttırma başarısını göstermiş bulunuyor. Bitcoin ve benzeri dijital para birimlerinin artık son dönemde ki yükselişleri de çok fazla konuşulmaya başlanmıştır. Bitcoinden sonra gelen en büyük sanal birimi olarak tanınan Eteryum da değerini kaybetmeden artırarak devam ediyor.

Estonya sanal para birimi ile ilgili olarak da atılımlar yapmaya başlayacak. Buna göre ‘Estcoint’ adı verilen sanal para birimiyle tüm dünyaya açılacak. Bitcoinin her ay yükselmesi sonucu artık ülkelerde dur durak demeden buna yönelik atılımlar yapıyor.