Yükselişini sürdürmeye devam eden Bitcoin, bazı kişiler için tehlikeli bir para birimi olarak görülüyor olmasıyla beraber bazı kişiler için de oldukça makul bir tercih olarak görülüyor. Bitcoin’in yakın geçmiş zamanda bazı ülkeler tarafından resmi olarak tanınırlığı açıklanmış olmakla beraber Bitcoin’den para kazanma hayali kuran kişilerin sayısında da artış görülüyor. Kripto para ile gerçek para kazanma fikri pek çok farklı şekilde mümkün hale geliyor.

Bitcoin ile Nasıl Para Kazanılır?

Bitcoin Kazandıran İnternet Görevleri: Bitcoin kazanmayı sağlayan pek çok farklı internet sitesi mevcut. Çeşitli internet görevlerini yerine getirme yöntemine dayanarak kazandırmayı hedefleyen sistem sayesinde yatırımsız olarak Bitcoin elde edilebiliyor. Reklam tıklama, sitede surf yapma ve video izleme gibi başlıca görev bulunuyor.

Bitcoin Madenciliği (Bitcoin Mining): İlk zamanlarda oldukça yoğun bir şekilde gerçekleştirilen Bitcoin madenciliği ile Bitcoin kazanabilmek mümkün oluyor. Madencilik yapabilmek adına yatırımın gerekli olmasıyla beraber aynı zamanda zaman da gerekiyor. Yüksek kapasiteye sahip olan üstün bilgisayarlar sayesinde günümüzde Bitcoin madenciliği gerçekleştirilebiliyor. 

Faiz Sistemi: Hâlihazırda mevcut olan Bitcoinler ile faiz karşılığında borç verebilmesi durumuyla daha fazlasını elde edebilmek mümkün. Tanıdık kişilere borç olarak Bitcoin verilebileceği gibi banka olarak görev yapan sitelere de yatırım yapabilmek mümkün oluyor.

Oyunlarda Bitcoin Kazanma: Bitcoin ile poker, rulet ve benzeri oyunları oynayabilmeye olanak sağlayan sitelerde para kazanabilmek mümkün. Yatırım ve çekimleri Bitcoin yöntemiyle gerçekleştiren internet siteleri sayesinde mevcut olan miktardan daha fazlası elde edilebiliyor.

Bitcoin ile Para Kazanmada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bitcoin, sanal bir para birimi olduğundan dolayı güvenilirliğe çok büyük bir önem vermek gerekiyor. Zira para kazanmak için yapılan yatırımlar sonrasında parayı tamamen kaybedebilmenin mümkün olması sebebiyle, hem maddi hem de manevi açıdan sıkıntı içerisine girilebiliyor. Kendisini kanıtlamış olan site ve Bitcoin cüzdanlarının kullanımı sayesinde risk minimum seviyeye indirilebileceği gibi, bunun beraberinde herhangi zorlayıcı durumla da karşı karşıya kalınması söz konusu olmaz. Bitcoin ile para kazanmak isteyenler, istedikleri durumda kazandıkları BTC’leri hesaplarında tutarak uzun vadeli yatırım yapabilirler; isterlerse de nakit paraya kısa süre içerisinde çevirebilirler.

Bitcoin Madenciliği Ne Kadar Kazandırıyor?

Günümüz koşullarında farklı pek çok sistemler karşımıza çıkıyor. Bunlardan birisi de bitcoin olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Ülkemizde artık yatırımcıların bazıları sanal para birimini Bitcoin madencilik üzerine kullandığı olabiliyor. Tabi ki akıllarda da iste istemez bir takım sorular çıkıyor. Bu sorulardan biri olarak ise Bitcoin madenciliğinin Türkiye’de ne kadar karlı olduğu düşünülüyor. Hiç kimse yatırımlarının risk altına girmesini de istemiyor. Forum sayfalarına göz attığımızda ise bu konuya dair çok fazla fikir akımların ortaya konulduğunu beyan etmemiz gerekiyor. Onlardan biri olarak ise ın yatırımdan bekledikleri ile Türkiye'de bitcoin madenciliğinin tam olarak ne olduğuna dair düşünceler ortada dolaşıyor. Yatırım olarak Bitcoine baktığımız zaman ise dolar bazında yıllık %3 civarında kişiye bir getiri sağlayacağını söylememiz gerekiyor.  10.000 dolarlık bir yatırıma yıllık %10 getiri sağlayabilme durumu olması ve yatırımların daha fazla arttık sıra kazançlarında yükselmeye başlaması, Bitcoine hemen herkesin daha fazla yönelmesine neden oluyor.

Bitcoin Madenciliği İle Yatırım Yapmak

Türkiye de Bitcoin madenciliği yapılabilir. Fakat burada dikkate alınması gereken konu ise  Bitcoin fiyatı düştüğü zaman yatırımımızın getirisinde de düşme durumu olacaktır. Bu durumda risk faktörlerini ortaya çıkarmaya başlayacaktır.  Dönemsel çıkış ve inişleri göz ardı ederseniz, zarara girme olasılığınız çok fazla olacaktır. Burada önemli olan husus ise sanal para değerini arttırmaya başladığı sıra da hemen alım satım işlemlerini yapmanız gerekecektir. Bitcoinin değerinin uzun vadede artacağı yönünde ki fikir adımlarına göz attığımızda ise muhtemelen 200-300$ bandında olacağı yönünde bir düşünceler var.

Artış elbette ki bitcoin madenciliğinde olacak. Fakat elde edilen verilere göre bu artışın önceki senelere göre çok fazla olmayacağı düşünülüyor. Bitcoin madenciliğinin Türkiye'de ileriki kuşaklarda küçük yatırımlarla pek bir anlam ifade etmeyeceğini belirtmek isteriz. Mevcut koşullar altında inceleme altına aldığımız zaman son derece iyi bir yatırım olsa da yüklü yatırım yapılmasından kaçınılması iyi bir çözüm yolu olacaktır diyebiliriz. Mantıklı bir karar verilirse daha karlı bir yatırım olarak ön plana çıkacak ve aynı zamanda da istenen kazançlara en kısa süre zarfında ulaşmanıza zemin hazırlamış olacaktır. 

Bitcoin Kaç Dolar?

Her geçen gün daha fazla değerini arttıran Bitcoin, kullanıcılarını da çoğaltmaya devam ediyor. Wannacry etkisi ile  bakıldığında daha fazla anılma başarsı gösteren Bitcoinle kazanç sağlayabilmek artık mümkün hale gelmeye başlamıştır. Bitcoin piyasası her ne kadar 2009 yılı itibariyle sektörde yerini almış olsa da zaman geçtik sıra kendisini daha fazla sektör içerisinde kanıtlamaya devam etmiştir. Sanal para biriminin her geçen gün daha fazla değerleniyor olması doğal olarak yatırımcıların ağzının suyunun akmasına neden oluyor. Dünya ekonomisine de bir anda girerek farkını ortaya koyan Bitcoinle en kısa süre zarfı içerisinde yükselişe geçebilmeniz sizin adınıza daha mümkün hale dönüşmeye başlayacaktır. Hatta sanal para biriminin ilk zamanlar oldukça zorlu zamanlar geçirmeye başladığını ve daha sonrasında ise yükselişe geçerek daha fazla değerli olduğunu söylememiz gerekiyor. Piyasa da ki değerinin daha fazla artmasına zemin hazırlarken aynı zamanda da kendi adına bir kilometre taşını geride bırakmasına neden oldu. Böyle bir durum yaşandık sıra Bitcoin sanal para birimine yönelen kişilerde bitcoin kaç dolar, ne kadar kazandırıyor gibi ister istemez bir takım düşünceler içerisine de girmeye başlamıştır.

Günümüz koşullarında , 1 Bitcoin 2000 dolar seviyesini aşmış bulunması da şüphesiz en çok hoşa giden taraflarından birisini oluşturmaya neden oluyor. itcoin, 2012 yılında 13 dolar seviyesine ulaşırken tarihler  2017 yılını gösterdiği sıralar sanal para biriminin daha da fazla değerli olduğunun altını çizmemiz gerekiyor.  Bitcoin değeri 2017 yılında ise 2000 dolar olması yatırım açısından büyük karlı bir araç gibi görülmesine engel olamıyor. Buna göre artık sizlerde Bitcoin dünyasına en hızlı yoldan adım atarak daha fazla kazanç elde etmenin uğraşı içerisinde olmaya devam edebilirsiniz. Hatta 2010 yılı itibariyle Bitcoini daha ciddi görüp yatırım yapan kişilerinde artık en kısa süre zarfı içerisinde daha fazla kazanç elde eder hale gelmiş olduğunu görmüş bulunduk diyebiliriz. Hatta bugün ciddi anlamda Bitcoin sanal para birimi yatırımı yapan kişilerin zenginliğe doğru adımlarını attığını söylememiz gerekiyor. Hemen her zaman böyle kazanç sağlayan yatırımlar ülkemizde daha fazla önem arz eden durumlardan biri olmaktadır. İşte tüm bunları sağlayabilmeniz adına sanal para biriminin artıları son derece fazla olmaya başlayacaktır diyebiliriz.

Bitcoin Geleceği Nasıl?

Kripto para birimlerinin yükseliş furyası olarak kabul edilen ve adını şimdiden tarihe yazdırmayı başaran Bitcoin, 2009 yılından günümüze kadar gelmeyi başardı. Gelişimini başarılı bir şekilde sürdürüyor olmasıyla beraber pek çok yatırım aracını geride bırakmış durumda. Eşi benzeri olmayan bir çıkış ivmesi yakalamış olan ve başlangıçta 1-2 dolar gibi düşük maliyete sahip olan Bitcoin, günümüzde 1000 dolar seviyesini görmüş durumda. Bitcoin’in geleceğine dair pek çok farklı kafadan farklı sesler çıkıyor olması itibariyle, popülerliğinin durdurulamaz artışı sürüyor. Kurum ve kuruluşların yavaş yavaş Bitcoin kabul etmesiyle beraber değerini daha da artırmayı başaran Bitcoin’in geleceğinin şekillenmesinde akıllara takılan en önemli soru işareti, herhangi bir merkeze bağlı bir para birimi olmamasından kaynaklanıyor.

Türkiye’de Bitcoin Geleceği

Türkiye’de Bitcoin’in geleceği için henüz resmi olarak açıklama yapılmamış olsa da, serbest piyasada Bitcoin hacminin oldukça yüksek miktarlara ulaştığı görülüyor. Gerek anlık olarak alım-satım yapanlar gerekse de uzun vadeli olarak yatırım aracı şeklinde Bitcoin’den yana tercihini yapanlar için Türkiye’deki geleceğinin parlak olduğu görülüyor. Resmi kurumlarda henüz Bitcoin ile alakalı olarak ödeme yapılıp yapılmayacağı konusunda açıklama yapılmamış olsa da ilerleyen zamanlarda Bitcoin açısından çıkış ivmesinin yakalanması bekleniyor.

Dünyada Bitcoin Geleceği

Sınırsız olarak üretimi yapılmayacağı kesin olarak belirlenen Bitcoin’in dünyadaki hacmi her geçen gün giderek genişliyor olması itibariyle oldukça yüksek miktarlarda madencilik yapılıyor. 2033 yılına kadar üretilmesi hedeflenen Bitcoin, bu süre zarfından sonra tamamen ortadan kalkmayacak bunun aksine dünya piyasasında aktif olarak dolaşım başlayacak. Tüm dünyada ortak olarak kullanılabilecek bir para birimi olabileceği sıklıkla belirtilen Bitcoin için dünya genelinde güven bir hayli fazla. Bitcoin’e olan güvenin önemli noktası, birden piyasaya sürülemeyecek bir para tipi olmasından kaynaklanıyor. Bir anda piyasaya yüksek miktarlarda sürülen para birimlerinin düşüş göstermesi söz konusu olurken, Bitcoin’de böyle bir durumun söz konusu olmaması nedeniyle dünya çapında kabul görüyor. Bitcoin’in bu noktada geleceği güvenli olarak belirlenirken ilerleyen yıllar içerisinde değer kaybı yaşamaması bekleniyor. Bitcon’in kısa vadeli ve uzun vadeli olarak dünya genelinde geleceği iyi durumda.