Kripto para birimi Bitcoin'de yaşanan düşüş durmuyor. Geçtiğimiz hafta 8 bin doların altını gören Bitcoin'de toparlanma çabası sınırlı kaldı. Bitcoin fiyatları bugün 7 bin 500 dolarlı seviyelere kadar geriledi

Kripto paralar arasında en bilineni olan Bitcoin fiyatları düşmeye devam ediyor. Geçen hafta 7 bin dolarlı seviyeleri gördükten sonra toparlanan ve 8 bin 300 dolara kadar çıkan kripto para, bugün yeniden 8 bin doların altına indi. Bitcoin fiyatları yüzde 7 kayıpla son 2.5 ayın en düşük seviyesi olan 7 bin 536 dolara kadar geriledi. 

Bitcoin'deki düşüşte kripto para ile ilgili düzenlemelerin yanında bazı amerikan bankalarının kredi kartları Bitcoin alım satımına izin vermeyeceklerini açıklamaları etkili oldu.
Öte yandan 'kriz kahini' olarak bilinen Amerikalı ekonomist Nouriel Roubini'den de geçtiğimiz hafta Bitcoinle ilgili çok çarpıcı bir yorum gelmişti. Bitcoin'in insanlık tarihinin en büyük balonu olduğunu söyleyen Roubini, bütün balonların anası olan bu balonun sonunda patladığını belirtti.
Bitcoin Aralık ayı ortasında 20 bin dolar sınırına kadar çıktıktan sonra yılı 14 bin 500 dolar seviyelerinden tamamlamıştı. Kripto para, geçtiğimiz hafta 2013 yılından bu yana oransal bazda en büyük düşüşünü yaşamıştı.

KAYNAK: www.haberturk.com