Bu haftaki BTC-TL fiyat değişimi:

Geçen hafta birkaç defa 15000 TL nin altına düşen BTC-TL, Bu hafta 15000-16500 bandında seyrediyor. An itibari ile 1 BTC 15670 TL. Bu fiyat geceye doğru genellikle düşmekte ve günün ilk saatlerinde 16000 TL ye kadar çıkıp akşam saatlerinde 500 TL yukarı aşağı doğru seyir etmektedir.

Türk borsalarının belirledikleri kendi fiyat tarifeleri birbirine yakın seyretmektedir. İşlem hacminin en çok olduğu PARİBU da komisyonlar aynı şekilde BTCTURK deki komisyonlara benzerlik arz etmesi fiyat tercihinden ziyade kullanıcıları site güvenlik önlemlerine ve mobil kullanım olarak kullanışlı olanda işlem yapmaya sevk etmektedir. Aynı zamanda da kullanıcılar yine işlem hızından şikayet etmektedirler. Anlık TL çekim emri verdikleri bu sitelerde anlık banka hesaplarına çekim yapamamak, işlem sırasında beklemek kullanıcıyı bezdirmektedir. Eylül ayında bitcoin fiyatlarının dakikalık sert düşüş ve yükselişlerinden anlık al satlar ile kazanç elde etmek isteyenler çoğu zaman hesap onaylarının uzun sürmesinden ve hesap onaylanıncaya kadar da düşük bakiyelerde işlem yapmaktan şikayet etmektedirler.

Özet:

1.    Eylül başlarında 2000 TL'lik düşüşle 14000 TL' ye düşen BTC-TL, tekrardan 2000 TL'lik tırmanmayı başararak sonuçta 16000 TL' lik desteği tekrar test etti.

2.    Eylül ayı trendine baktığımızda, BTC-TL, yatırımcısına zarar ettirecek kadar çok sert bir düşüş yaşamadığı gibi çok kazanç getirecek kadar da bir yükseliş sergilemedi. Bu Ayı maksimum 17000 TL ile bitireceğini tahmin etmekteyiz.

3.    BTC-TL 15 eylülden sonra biraz kıpırdanma yaşayacağını düşünmekteyiz.

NOT: Bitcoin, bitcoin nakit ve eter gibi dijital varlıklara yatırım yapmak ve ticaret yapmak oldukça spekülatif ve pek çok risk taşıyor.  Bu analiz bilgilendirme amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak düşünülmemelidir. Borsacoin.com sitesi içerisindeki açıklamalar ve finansal bilgiler, görüşlerini yansıtmaz ve satın alınması, satılması veya tutulması için bir ciro veya öneri olarak yorumlanmamalıdır. Geçmişteki performans mutlaka gelecekteki sonuçların göstergesi değildir.