CoinMarketCap verilerine göre, kripto para piyasasının toplam hacmi yaklaşık 2 ay sonra nihayet tekrar 500 milyar doları aştı. Toplam pazar payı, Cumartesi saat 22:10 itibariyle 506 milyar dolar seviyesinde.

10.839 $ civarında işlem gören Bitcoin (BTC), 10.000 $ ‘ın üstünde kalmayı başardı ve basın saatiyle 24 saatlik bir süre zarfında neredeyse %7 artış gösterdi. Ethereum (ETH), saat 22:10 itibariyle 24 saatlik bir dönem boyunca neredeyse yüzde 3 yükselerek 969 dolardan işlem görüyor ve 1000 $ eşiğini geçmeye yaklaşıyor.

toplam-pazar-hacmi

CoinMarketCap’te listelenen ilk on coinden yalnızca Litecoin (LTC) kırmızı renkte (değer kaybetti). Önceki hafta Litecoin fiyatında büyük artış oldu. Yaklaşık 10 gün önce Litecoin’in hard fork (çatllanma-bölünme) haberleri çıktıktan sonra birçok yatırımcı Litecoin stoklamak amacıyla diğer kripto paralarda olan yatırımlarını Litecoin’e çevirdi. Bunun sebebiyse, Litecoin Cash geliştirici ekibi elinde Litecoin bulunanların bire on şeklinde Litecoin Cash alabileceğini duyurusuydu. Yani elinde 1 Litecoin olan kişi, 10 Litecoin Cash’e çevirebilecek. Ancak geçtiğimiz günlerde Litecoin yaratıcısı Charlie Lee, Litecoin’in Litecoin Cash ile hiçbir ilgisi olmadığını ve bu girişimi “dolandırıcılık” olarak niteledi. LTC, şu anda 227 dolar civarında işlem görüyor.

Marketwatch’in haberine göre, 9 – 12 Şubat tarihleri ​​arasında anonim bir yatırımcının 41.000 adet Bitcoin satın aldığını ve bugün 440 milyon dolar değerinde olduğunu bildirdi. O tarihlerde BTC fiyatının 8 bin dolar seviyesinde olduğunu hatırlatırsak bu yatırımcının kısa zaman içerisinde büyük bir kazanç elde ettiği söylenebilir.

bitcoin

Bitcoin adresi 3Cbq7aT1tY8kMxWLbitaG7yT6bPbKChq64 olan anonim yatırımcının Bitcoin cüzdanında, 96.000’den fazla Bitcoin bulunuyor.

KAYNAK:habercoin.net