Hükümet  kripto paraları konusundaki duruşunu sürekli olarak değiştirdiğinden, bitcoin ve çeşitli altcoinler  Rusya'da belirsizlik yaşıyor. Geçen ay Rusya, kendi yetkileri  tarafından düzenlenecek olan kendi kripto parasını yayınlayacağını açıkladı. CrytoRuble çıkarmayı planlayan Rusya, üç haftalık bir süre sonra, Rusya'nın iletişim bakanı Nikolay Nikiforov, Bitcoin ile ülkede asla alışverişe izin verilmeyeceğini tekrarladı. Bütün bunlara rağmen, ülkede hala Bitcoin ve çeşitli diğer sanal para birimleri için sağlıklı bir gelecek var gibi görünüyor, banka ve finans kuruluşu başkanları bu konuda ilginç ifadelerde bulunuyor.
Rus devlet bankası Sberbank başkanı German Gref: 
"Sanal para birimleri Blockchain teknolojisinin doğal bir sonucudur. Onları yasaklayabiliriz; Onları ağırlıyoruz. İnsanları onlarla oynamamaya teşvik etmek moda. Ancak bunlar hayatımızın bir gerçeğidir. "
Bununla birlikte, Gref, ilgisizliğin yavaş yavaş değiştiğine inanmaktadır.
"Korumacılık, devletin ilk tepkisidir. Ancak hem özel para kuruluşu hem de para biriminin düzenlenme biçimini değiştirmeye cesaret edecek olan devletler, ekonomide kripto para birimleri için bir yer bulacak. "

Rus hükümetinin kendi sanal para birimini oluşturmaya niyetli olması, küresel kurumların Blockchain teknolojisinin uygulamalarının farkında olduğunun bir kanıtı. Rus hükümeti ayrıca, Cryptorubles'ın satışı üzerine elde edilen kârları vergi dairesine veriyor. Vergi ve kripto para birimlerinde kâr elde etmek son derece zordur ve bu, çeşitli ülkelerdeki sanal para birimlerini yasallaştırmanın yol açtığı en büyük engel.


Kaynak: www.cointelegraph.com